Matka Torpeda
Matka Torpeda

Brak wbudowanej pamięci ?

Kilka dni temu, otwieram oczęta i witam nowy SŁONECZNY dzień.
Naładowane baterie czyli energia od samego rana. Zabieram się za porządki – nie świąteczne, nie wiosenne – porządki w celu rozładowania energii.

Zaczynam walkę ze sprzątaniem od kuńca do kuńca. Niczym wściekła wiedźma bez miotły – latałam po całym mieszkaniu. Prasowanie, mycie, odkurzanie.. Jedną ręką poprawiam kurczaka, drugą mieszam surówkę.
Nogą głaszczę psa za uchem.

Przecież ja miałam dzisiaj o czymś pamiętać – tylko o czym ?

Zabieram się za mycie okien, a pogoda robi sobie jaja ze mnie w najczystszej postaci. Zabieram się za pierwszą szybę – słońce.
Zabieram za drugą – grad zaczyna padać. Potem deszcz, śnieg i wiatr nachalny – pogodo, żartujesz prawda?

Siadam tyłkiem na kanapie i czekam, aż pogodzie w miarę uspokoją się hormony. Spoglądając za okno, wytężam MUSK – CO JA MIAŁAM dzisiaj zrobić ? coś miałam na pewno, tylko.. co ?!

Znów wyszło słońce – zaczynam myć okno – grad, deszcz, śnieg..
Wyjścia nie było, mycie okien dokończyłam w towarzystwie deszczu, śniegu i gradu.

Zadowolona ze swojej roboty, zabieram się za ciasto – a w głowie cały czas, nurtująca myśl – O CZYM JA MIAŁAM PAMIĘTAĆ ?!

Rozwieszam drugie pranie – wpadam na pomysł, żeby wyprać wszelkie chodniczki z mieszkania. Myję lustra, wyciągam ciasto.

O CZYM JA ZAPOMNIAŁAM? – przesadzam kwiatki, podlewam, dopieszczam. Podejmuję się ostatniej próby ratowania storczyka. Pytam fikusa jak mu się u nas mieszka i czy nie denerwuje go ta pogoda. Postanawiam iść za ciosem: “Fikus, a Ty nie wiesz o czym ja miałam dziś pamiętać?” – skubany, nie wiedział.
Więc latam dalej bez miotły – wyrzucam śmieci, wyprowadzam psa. Spoglądam na zegarek – Igrek zaraz zjawi się z pracy. Wstawiam ziemniaki, surówkę stawiam na stół – wstawiam kurczaka.

O CZYM JA ZAPOMNIAŁAM?!

Wchodzi nie-mąż do domu:
– I co byłaś u tego dentysty?

Aaaaaaa, dentysta…

Udostępnij ten wpis...Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

12 Responses

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *