Matka Torpeda
Matka Torpeda

Brak wbudowanej pamięci ?

Kilka dni temu, otwieram oczęta i witam nowy SŁONECZNY dzień.
Naładowane baterie czyli energia od samego rana. Zabieram się za porządki – nie świąteczne, nie wiosenne – porządki w celu rozładowania energii.

Zaczynam walkę ze sprzątaniem od kuńca do kuńca. Niczym wściekła wiedźma bez miotły – latałam po całym mieszkaniu. Prasowanie, mycie, odkurzanie.. Jedną ręką poprawiam kurczaka, drugą mieszam surówkę.
Nogą głaszczę psa za uchem.

Przecież ja miałam dzisiaj o czymś pamiętać – tylko o czym ?

Zabieram się za mycie okien, a pogoda robi sobie jaja ze mnie w najczystszej postaci. Zabieram się za pierwszą szybę – słońce.
Zabieram za drugą – grad zaczyna padać. Potem deszcz, śnieg i wiatr nachalny – pogodo, żartujesz prawda?

Siadam tyłkiem na kanapie i czekam, aż pogodzie w miarę uspokoją się hormony. Spoglądając za okno, wytężam MUSK – CO JA MIAŁAM dzisiaj zrobić ? coś miałam na pewno, tylko.. co ?!

Znów wyszło słońce – zaczynam myć okno – grad, deszcz, śnieg..
Wyjścia nie było, mycie okien dokończyłam w towarzystwie deszczu, śniegu i gradu.

Zadowolona ze swojej roboty, zabieram się za ciasto – a w głowie cały czas, nurtująca myśl – O CZYM JA MIAŁAM PAMIĘTAĆ ?!

Rozwieszam drugie pranie – wpadam na pomysł, żeby wyprać wszelkie chodniczki z mieszkania. Myję lustra, wyciągam ciasto.

O CZYM JA ZAPOMNIAŁAM? – przesadzam kwiatki, podlewam, dopieszczam. Podejmuję się ostatniej próby ratowania storczyka. Pytam fikusa jak mu się u nas mieszka i czy nie denerwuje go ta pogoda. Postanawiam iść za ciosem: “Fikus, a Ty nie wiesz o czym ja miałam dziś pamiętać?” – skubany, nie wiedział.
Więc latam dalej bez miotły – wyrzucam śmieci, wyprowadzam psa. Spoglądam na zegarek – Igrek zaraz zjawi się z pracy. Wstawiam ziemniaki, surówkę stawiam na stół – wstawiam kurczaka.

O CZYM JA ZAPOMNIAŁAM?!

Wchodzi nie-mąż do domu:
– I co byłaś u tego dentysty?

Aaaaaaa, dentysta…

Udostępnij ten wpis...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

12 Responses

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *