Matka Torpeda
Matka Torpeda

Pięć nietypowych prezentów na Dzień Mamy, zamiast czekoladek i tulipanów.

26 maj czyli dzień Matki, tuż za rogiem. Wręcz bym powiedziała, że czai się za winklem i zerka na nas ukradkiem. Pamiętam, że jako nastolatka, zawsze miałam problem z prezentem na Dzień Mamy. No bo jako dziecko, wiadomo: laurka to był szczyt możliwości i wzruszu, a później? Człowiek jakby bardziej rozumny i bardziej świadomy, że czasy laurek, dobiegły końca.

Pięć fajnych prezentów na Dzień Mamy, zamiast oklepanych czekoladek i tulipanów.

Mama ucieszy się ze wszystkiego, wszak to mama – Ona ma serce zrobione z mięciutkich i pulchnych mielonych. Co tak właściwie znaczy „bycie mamą”? To oznacza mniej więcej tyle, że jesteś… WSZYSTKIM.

… poduszką, na której najlepiej kładzie się główkę.
 ustami, które sprawiają, że ustaje każdy ból. Twoje całusy mają moce uzdrawiające.
… uszami, które wysłuchają każdego płaczu i każdych słów.
… plecami, które wezmą na siebie każdy cios byle ochronić dziecko.
… kolanami, które są najwygodniejszym siedziskiem na całym świecie”

Fragment wpisu „Jesteś” z 2017 roku.

 

1. Sesja zdjęciowa na dzień mamy.

Nie mówię tutaj o wielkiej sesji w ogromnym gmachu, gdzie znany fotograf skasuje nas dwa tysiące za kilka zdjęć. Warto poszukać na grupach Facebookowych dziewczyn, które oferują fajne sesje zdjęciowe w plenerze z mamą. A biorąc pod uwagę, że jest to fajna pamiątka, z pewnością większość fotografów zaproponuje zniżki albo rabaty. Warto poszukać, poszperać w internecie – zdjęcia to ponadczasowa i najlepsza pamiątka, jaką możemy sprezentować sobie i swojej rodzinie.

2. Wizyta w SPA.

To również brzmi kosztownie. Ale tylko brzmi, na całe szczęście. Może mama uskarża się na kręgosłup bo ma siedzący tryb pracy? Albo sędziwy wiek, sprawia, że kręgosłup już nie ten?

Warto poszukać wizyt relaksujących, odprężających bądź masaży na poszczególne części ciała. Jeśli Cię nie stać, to nie celuj w SPA pięciogwiazdkowe. Poczytaj opinie o dobrym salonie w Twoim mieście albo poszukaj ofert na stronach internetowych, które oferują zniżki. Z pewnością coś znajdziesz.

3. Wycieczka za miasto.

Może Twoja mama wspominała, że bardzo chciałaby gdzieś pojechać, ale ciągle nie ma czasu? Może od dawna coś mówi, ale na mówieniu się kończy? Potrzeba Ci więc środka transportu i chęci, aby zrealizować jej marzenie. A nawet jeśli takiego marzenia nie ma, wycieczka za miasto, kolacja w knajpce i lampka wina w towarzystwie swojego dziecka, z pewnością ją ucieszy.

4. Wspólny obiad bądź kolacja.

Myślę, że nie ma mamy, która nie doceniłaby pysznego obiadu u własnego dziecka, a jeśli w grę wchodzi również pyszne ciasto z niezdarnym napisem: „Dla mamy”, to już nawet największemu twardzielowi rozkruszyłoby serce. Chyba wciąż zapominamy, że najlepsze prezenty to te dane od serca. Nawet jeśli są niezdarne, to wciąż wynikają z naszych szczerych chęci, a nie z komercji, która bije od nas z telewizora.

5. Wspólnie spędzony czas na kolacji/przy lampce wina/przy filmie.

CZAS – to jest najpiękniejsze, co możemy podarować swojej mamie. CZAS, bez pośpiechu, bez dzwoniącego telefonu czy bez myślenia o pracy. CZAS, przeznaczony tylko dla Was w danej chwili. CZAS na wspomnienia, na przeglądanie starych zdjęć i na wtulenie się w kobietę, która jako pierwsza słyszała bicie naszego serca…

… bo chyba wciąż zapominamy, że czas i swoja obecność to najlepsze, co możemy dać swojej rodzinie. Żadne kiczowate kubki, koszulki czy zawieszki. Żadne kwiatki ani czekoladki, kupione w biegu, nie zastąpią mamie nas samych. Jej dzieci.

 

Udostępnij ten wpis...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

2 Responses

  1. Czyli nie jestem pierwszą, która chciała wykupić mamie wizytę u rehabilitanta, tudzież masażysty😂😂😂 a wahałam się czy nie odbierze tego jako komunikat, że jest stara i się rozpada😂😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *